Теплові насоси в Німеччині. Як німці, на законодавчому рівні, вплинули на ринок теплових насосів

Теплові насоси в Німеччині. Як німці, на законодавчому рівні, вплинули на ринок теплових насосів

Кілька років тому, в рамках свого «Energiewende» Німеччина встановила новий закон, який був покликаний зробити внесок в більш екологічне і незалежне майбутнє, повне енергоефективних будівель. Це викликало черговий сплеск популярності енергоефективних рішень для опалення. Найбільше користі, з нових правил, отримали теплові насоси в Німеччині.

Закон про поновлювані джерела енергії Німеччини підштовхує всі нові житлові і комерційні будівлі до ефективної схеми опалення. З 1 січня 2016 року будівництво нових будівель дозволено тільки в тому випадку, якщо вони використовують енергію, що виробляється з поновлюваних джерел для обігріву приміщень і гарячого водопостачання. Це включає в себе використання сонячної енергії, спалювання біомаси, ефективних теплових насосів і т. д. Котли, що спалюють рідке паливо повністю заборонені як засіб для обігріву та ГВП нових будівель.

На графіку нижче, наочно видно “силу” цього закону. Бачимо тенденцію зменшення продажів теплових насосів до 2016, і збільшення з 2016 року. Так, за 2017 рік, в Німеччині було продано близько 55 тис. теплових насосів повітря/вода. Теплові насоси грунт/вода, мають меншу популярність в Німеччині, і в Європі в цілому, але їх продажі теж збільшилися. Якщо порівнювати з 2015 роком, продажі зросли на 30% і досягли позначки в 22 тис. теплових насосів в рік.

Теплові насоси в Німеччині. Продажі

Винятки

Однак цей закон не такий жорсткий для старих будівель, оскільки у них немає можливості попереднього планування. Замість цього поновлювані ремонтні роботи будуть фінансуватися Урядовою програмою стимулювання ринку (MAP) для установки більш ефективних технологій – біомаси, сонячних теплових, сонячних електростанцій, теплових насосів і пелетних котлів.

 

Теплові насоси в Німеччині

 

MAP допомагає існуючим домовласникам і деяким комерційним структурам купувати такі технології; установка і регулярні перевірки також будуть фінансуватися урядом. Історичні пам’ятки та інші будівлі, де переоснащення абсолютно неможливе, звільняються від закону. Національна мета полягає в тому, щоб до 2020 року довести на 14% частку внутрішнього опалення і ГВП за рахунок енергії навколишнього середовища.

В інших країнах Європи ми також бачили кілька законів, спрямованих на підвищення енергетичної незалежності. Наприклад, сусід Німеччина на півночі – Данія, розмістив заборону на системи, що спалюють викопне паливо в 2013 році. Тільки влітку минулого року Франція прийняла закон, який вимагає, щоб дахи всіх нових комерційних будівель включали або сонячні батареї, або рослинність яка зменшує забруднюючі речовини (також відома як Зелена дах).

Джерело: www.revolvesolar.com

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!