Теплові насоси в Польщі. Динамічно зростаючий ринок.

Теплові насоси в Польщі. Динамічно зростаючий ринок.

Теплові насоси в Польщі стають все більш популярними. Нижче приведений короткий огляд ринку.

  • Вражаючий ріст ринку теплових насосів повітря/вода в 2017 році становить + 55% (в річному вимірі). П’ять основних чинників сприятимуть подальшому зростанню ринку у наступні роки.
  • У 2017 році кожний сегмент ринку теплових насосів в Польщі збільшився. Весь ринок теплових насосів для центрального опалення збільшився на 30%.
  • Частка опалювальних теплових насосів у новозбудованих одноповерхових будинках збільшилася. У 2017 році вона склала 12,5% (кожен восьмий новий корпус).
    У 2010 році PORTPC оцінила, що частка теплових насосів в нових односімейних будинках вона складала менше 3%.
  • Ринок теплових насосів у Польщі є єдиним ринком у Європі, де зростання продажів теплових насосів відбувається протягом 7 років поспіль.

Теплові насоси в Польщі

Стале зростання

Результати дослідження ринку теплових насосів в 2017 році, виконані польською організацією з розробки технології теплових насосів (PORT PC), забезпечують основу для оптимістичних прогнозів подальшого розвитку ринку теплових насосів в Польщі, в найближчі кілька років. В останні роки використання повітря/вода, для систем центрального опалення збільшилася на 55%, а ринок для всіх видів теплових насосів, пов’язаних з центральним опаленням збільшився на 30%.

Весь ринок теплових насосів в Польщі збільшився приблизно на + 22%. За оцінками PORT PC, в 2017 році було продано близько 27 000 теплових насосів. Спостерігаючи за продажем теплових насосів у 2010-2017 роках, видно гармонійне і безперервне зростання ринку. Значно зросла також частка теплових насосів в нових односімейних будинках. За даними PORTPC, в 2017 році вона становила 12,5% (кожна восьма нова будівля). У 2010 році PORT PC оцінила, що частка теплових насосів у нових будівлях складала менше 3%. З оптимістичним прогнозом зростання ринку, зробленим PORTPC, в 2020 році частка теплових насосів у новозбудованих одноповерхових будинках може досягти 20-25%. Примітно, що ринок цих пристроїв у Польщі є єдиним ринком в Європі, де зростання продажів теплових насосів зафіксована протягом семи років поспіль.

 

Ринок теплового насоса в Польщі у 2010-2017 роках [Джерело даних: PORT PC]

Теплові насоси в Польщі. графік продажів

Повітря/вода

Декілька років поспіль, спостерігається сильний інтерес до теплових насосів повітря/вода, які використовуються для опалення (і часто охолодження) будівель. Кількість приладів, проданих в 2017 році, оцінюється приблизно в 8100 одиниць. Ринок в порівнянні з 2016 роком збільшився приблизно на 55%. Все, здається, вказує на те, що ця тенденція триватиме і в наступні роки. PORTPC оцінює, що в рамках оптимістичного варіанту кількість теплових насосів, проданих в 2020 році, може досягати 20 000-3 0000 одиниць.

За словами Павла Лахмана, голови Правління PORT PC, можна визначити п’ять основних причин зростання цього сегмента ринку. “Перше – збільшення довіри до інноваційних технологій таких як теплові насоси. Друга причина полягає в підвищенні екологічної свідомості поляків, пов’язаної з вивченням впливу забруднення повітря, викликаного котлами для твердого палива. Третьою причиною є помітне збільшення конкуренції в цьому сегменті ринку (повітряні теплові насоси). Багато виробників вибирають ці технології як рішення майбутнього та ведуть активну ринкову діяльність у цій галузі. По-четверте, існує також посилення тенденції будувати менші будинки, без підвалів і простору для твердого палива і   котлів, але все більш комфортних. І п’яте: ринок пристроїв із середніми та низькими цінами найшвидше зростає. Використання теплового насоса в багатьох випадках можна порівняти, в плані інвестицій, з витратами на облаштування газового котла, або котла на біомасі (зокрема, врахувавши всі елементи інвестиції: підключення газу, димової труби, котельні або простору для палива) “.

Грунт/вода

Кількість проданих в 2017 році теплових насосів розсіл/вода оцінюється в 5,200 одиниць, в порівнянні з попереднім роком збільшення продажів на 5%. Грунтові теплові насоси залишаються значною часткою на ринку теплових насосів, для опалювальних або охолоджуючих приміщень.
Існують тверді підстави вважати, що в найближчі роки спостерігається аналогічне або навіть більше зростання ринку теплових насосів систем грунт/вода.

Обстеження PORT PC не включало ринок газових теплових насосів. За словами виробників і дистриб’юторів цих пристроїв, другий рік поспіль відбувається щорічне збільшення їх обсягу продажів, особливо в сегменті середньої та великої техніки.

Враховуючи вищесказане видно, що сьогодні, теплові насоси в Польщі не є екслюзивним та непопулярним явищем а цілком стандартне рішення для вирішення потреб опалення і ГВП для всіх видів обєктів.

 

 

 

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!