Теплові насоси в Швеції. Шведська історія Успіху

Теплові насоси в Швеції. Шведська історія Успіху

Теплові насоси в Швеції – абсолютно буденна справа. За останні 14 років продажі теплових насосів в Швеції виросли більш ніж в два рази – зараз в країні встановлено 1,7 мільйона теплових насосів, які працюють на благо 10 мільйонів жителів.

На Арені питань Сталого теплопостачання і Охолодженню на Nordic Clean Energy Week в Мальме, Швеція, Пер Джонасон (шведська холодильна і теплонасосная асоціація) і Зігнхільд Гелліне (шведський центр Зеленої єнергіі) представили громадськості презентацію про розвиток шведського ринку теплових насосів.

У Швеції зараз найвищий відсоток теплових насосів на душу населення в світі, в результаті чого споживання викопної енергії для опалення і ГВП різко знизилося за останні 30 років.

Однією з відомих будівель, які використовують теплові насоси, є Корабельний музей Wasa в Стокгольмі, який використовує морську воду для охолодження. Це справжній “флагман” з точки зору теплових насосів (незважаючи на те, що сам корабель Wasa в реальному житті зазнав катастрофи). Єдине, що зараз тоне, – це споживання викопної енергії і вартість відновлюваної!

Нижче наведені деякі графіки по теплових насосах в Швеції.

 

На графіку нижче видно, що станом на 2016 рік, викид парникових газів при опаленні та ГВП будинків в Швеції, зменшився на 91% (в порівнянні з 1990 роком).

Викиди парникових газів в Швеції

І ця тенденція продовжується. На іншому графіку, видно наскільки зменшилося споживання електроенергії та мазуту для опалення будинків і ГВП.

Споживання енергії для опалення і ГВП в Швеції

 

На графіку продажів видно що вже до 1981 року в Швеції було продано близько 30000 теплових насосів. У 2017 році було продано трохи більше 120 тис. теплових насосів більшість з яких системи “повітря/повітря”.

Теплові насоси в Швеції. Продажі

Видно що починаючи з певного періоду, в Швеції, популярність почали набувати теплові насоси повітря/вода

Більш ніж кожен другий сімейний будинок має тепловий насос. Внесок теплової енергії від теплових насосів для опалення будинків становить 25 ТВтч.

Як опалюються будинки в Швеції

Ще одна діаграма на якій наочно видно, яку відчутну частку тепла, в Швеції, генерують теплові насоси, для різних об’єктів.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!