22.10.2017

Скільки зекономить тепловий насос

Скільки зекономить тепловий насос

Для того, щоб зрозуміти доцільність встановлення теплового насосу, необхідно розуміти скільки зекономить тепловий насос, у разі опалення ним будинку.

Перш за все необхідно визначитись з чим ми порівнюємо тепловий насос. Далі, користуючись повзунком, обрати площу будинку, яку Ви плануєте обігрівати тепловим насосом.

Даний калькулятор дає змогу прорахувати витрати енергоносіїв, у випадку опалення найпопулярнішими джерелами тепла (електрокотел, газовий котел, тепловий насос). Тарифи на газ і електроенергію можуть бути різними для різних споживачів, в залежності від кількості споживання, місця розташування і умов договору з постачальником. Саме тому затрати в калькуляторі приводяться не в грошах а в енергоносіях. Для того щоб отримати річні витрати в гривнях, необхідно помножити кількість витрачених носіїв на актуальний тариф.

Ваші тарифи можна побачити в рахунках, що приходять щомісячно від постачальників газу та/або електроенергії. Якщо ж Ваш будинок знаходиться на етапі будівництва, і Ви не знаєте який у Вас тариф, можете подивитися тариф на сайті НКЕРКП.

Наприклад в 2018 році вартість 1 кВт електроенергії (за умови оформлення тарифу на електроопалення), в межах 3000 кВтг на місяць, становила 0,9 грн за 1 кВт.

Вартість 1 куб. метру газу становила 6,96 грн за 1 м куб. газу.

 

Калькулятор

В результаті роботи калькулятора видно, що в середньому, будинок площею 300 м кв. потребує 47520 кВтг тепла на рік. Тобто стільки тепла необхідно підвести до будинку сумарно за рік, щоб на протязі року (сезону) підтримувати комфортну температуру в приміщенні +22.

Якщо опалювати такий будинок, газом, то в середньому, газовий котел споживатиме близько 5940 м куб. газу на рік. У випадку опалення тепловим насосом, споживання електроенергії становитиме 11880 кВтг електроенергії на рік.

Якщо перерахувати ці результати з урахуванням наведених вище тарифів, отримаємо річні затрати у випадку опалення газовим котлом – 41342 грн, і річні витрати у випадку опалення тепловим насосом – 10692 грн.

В цих умовах, економія теплового насосу в порівнянні з газовим котлом, складе 30650 грн на рік. Тобто, тепловий насос вартістю 300000 грн, повністю окупиться за 10 років. Але це, у випадку заміни існуючого газового котла на тепловий насос. Якщо ж у Вас новий будинок, і у Вас ще не має ні газового котла ні підведеного до ділянки газу. В такому випадку, щоб порахувати термін окупності теплового насосу, необхідно врахувати затрати на купівлю газового котла і підведення газу до ділянки.

Таким чином термін окупності = (витрати на купівлю і встановлення теплового насосу – витрати на встановлення газового котла – витрати на підведення газу) / річну економію.

Дуже часті випадки, коли в віддалених населених пунктах, вартість підведення газу до ділянки майже співмірна з вартістю теплового насосу. В такому випадку можна навіть не рахувати скільки зекономить тепловий насос, адже окупність системи настає в момент встановлення теплового насосу.


 

 

Кількість тепла необхідна для опалення будинку, на рік

 

Якщо опалювати елктрокотлом, витрати на рік

 

Якщо опалювати газовим котлом, витрати на рік

 

Якщо опалювати тепловим насосом, витрати на рік

 
 
 
 
Скільки зекономить тепловий насос

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!