Скільки зекономить тепловий насос
Для того, щоб зрозуміти доцільність встановлення теплового насосу, необхідно розуміти скільки зекономить тепловий насос, у разі опалення ним будинку.
Перш за все необхідно визначитись з чим ми порівнюємо тепловий насос. Далі, користуючись повзунком, обрати площу будинку, яку Ви плануєте обігрівати тепловим насосом.
Даний калькулятор дає змогу прорахувати витрати енергоносіїв, у випадку опалення найпопулярнішими джерелами тепла (електрокотел, газовий котел, тепловий насос). Тарифи на газ і електроенергію можуть бути різними для різних споживачів, в залежності від кількості споживання, місця розташування і умов договору з постачальником. Саме тому затрати в калькуляторі приводяться не в грошах а в енергоносіях. Для того щоб отримати річні витрати в гривнях, необхідно помножити кількість витрачених носіїв на актуальний тариф.
Ваші тарифи можна побачити в рахунках, що приходять щомісячно від постачальників газу та/або електроенергії. Якщо ж Ваш будинок знаходиться на етапі будівництва, і Ви не знаєте який у Вас тариф, можете подивитися тариф на сайті НКЕРКП.
Наприклад в 2018 році вартість 1 кВт електроенергії (за умови оформлення тарифу на електроопалення), в межах 3000 кВтг на місяць, становила 0,9 грн за 1 кВт.
Вартість 1 куб. метру газу становила 6,96 грн за 1 м куб. газу.
Калькулятор
В результаті роботи калькулятора видно, що в середньому, будинок площею 300 м кв. потребує 47520 кВтг тепла на рік. Тобто стільки тепла необхідно підвести до будинку сумарно за рік, щоб на протязі року (сезону) підтримувати комфортну температуру в приміщенні +22.
Якщо опалювати такий будинок, газом, то в середньому, газовий котел споживатиме близько 5940 м куб. газу на рік. У випадку опалення тепловим насосом, споживання електроенергії становитиме 11880 кВтг електроенергії на рік.
Якщо перерахувати ці результати з урахуванням наведених вище тарифів, отримаємо річні затрати у випадку опалення газовим котлом – 41342 грн, і річні витрати у випадку опалення тепловим насосом – 10692 грн.
В цих умовах, економія теплового насосу в порівнянні з газовим котлом, складе 30650 грн на рік. Тобто, тепловий насос вартістю 300000 грн, повністю окупиться за 10 років. Але це, у випадку заміни існуючого газового котла на тепловий насос. Якщо ж у Вас новий будинок, і у Вас ще не має ні газового котла ні підведеного до ділянки газу. В такому випадку, щоб порахувати термін окупності теплового насосу, необхідно врахувати затрати на купівлю газового котла і підведення газу до ділянки.
Таким чином термін окупності = (витрати на купівлю і встановлення теплового насосу – витрати на встановлення газового котла – витрати на підведення газу) / річну економію.
Дуже часті випадки, коли в віддалених населених пунктах, вартість підведення газу до ділянки майже співмірна з вартістю теплового насосу. В такому випадку можна навіть не рахувати скільки зекономить тепловий насос, адже окупність системи настає в момент встановлення теплового насосу.