Скільки електроенергії споживає тепловий насос. Тепловий насос і електромережа. Тепловий розрахунок.

Тепловий насос

Скільки електроенергії споживає геотермальний тепловий насос?

Тепловий насос. Багато хто задає питання “скільки електроенергії споживає тепловий насос?”. При цьому найчастіше можна почути запитання “яке споживання електроенергії на годину”. Відразу скажу, що формулювання питання вкрай некоректне. По-перше, споживання електроенергії безпосередньо залежить від клімату і теплотехнічних характеристик будівлі. По-друге, споживання за годину в грудні, при -20 ° С, і  споживання за годину в жовтні, при +10 ° С на вулиці, абсолютно різне.

елеткричний лічильник

Приклад: 2 об’єкти знаходяться в Києві, мають приблизно однакову площу будинку. На першому встановлений тепловий геотермальный насос, тепловою потужністю 17 кВт, на іншому – тепловий геотермальний насос 30 кВт (до будинку планується прибудова басейну, тому тепловий насос встановлений з запасом потужності). Максимальне споживання електроенергії за годину (за паспортом), теплового насосу з тепловою потужністю 17 кВт, становить 5 кВт електроенергії. Теплового насосу 30 кВт – 9 кВт електроенергії. Але споживання електроенергії в місяць виявилося меншим в будинку, де встановлений більш потужний, 30 кВт тепловий насос, хоча він, здавалося б, мав би споживати більше електричної енергії. А все тому, що будинок, де встановлений більш потужний тепловий насос, краще утеплений, відповідно, має менше тепловтрат і відповідно менше вимагає тепла.

тепловий насос NIBE 1145

Також хочеться звернути увагу на часту помилку, коли людина, для того щоб дізнатися, скільки приблизно електроенергії споживає тепловий насос, множить номінальне (по паспорту) споживання електроенергії на 24 години і на 180 днів. Результат отриманий таким способом, може відрізнятися від реального, більш ніж в 2-3 рази.

Споживання електричної енергії на місяць, вже більш інформативний показник, проте місяці бувають теж різні. За останні 10 років середня температура жовтня +9,5 ° С, лютого – 3,6 ° С. Тому найбільш інформативним показником є ​​річне (сезонне) споживання електричної енергії.

Як все-таки порахувати споживання електроенергії тепловим насосом? Все дуже просто – достатньо кількість тепла, необхідне на рік (опалювальний сезон) розділити на COP теплового насоса.https://freenergy.com.ua/cop/

Більш докладно про СОР – https://freenergy.com.ua/cop-teplovogo-nasosy

Для того, щоб дізнатися необхідну кількість тепла для опалення будинку в рік, потрібно знати:

-Тепловтрати будинку.
-Дані пр кліматології.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений нижче розрахунок є однією з методик, яких існує чимало. Регулярно з’являються нові нормативні документи, в яких змінюється методика розрахунку теплових витрат. Важливо розуміти, що тепловий розрахунок не може бути точним, так як все залежить від клімату, який, на жаль, буває непередбачуваний. Тому цифри отримані в результаті мають чисто інформативну функцію, для розуміння приблизних обсягів.

Річні витрати теплової енергії на опалення визначаються за формулою

Qрік = z Ро Q ((tпр – tср) / (tпр – tз)), кВтг
де:
Ро – тривалість опалювального періоду, діб (для Києва 176 діб);
z – час роботи системи опалення на добу, год (для житлових будинків 24 години);
tср – середня температура зовнішнього повітря за опалювальний період (-0,1 ° С для Києва);
– розрахункова температура зовнішнього повітря для проектування опалення та вентиляції, ° С (-22 ° С для Києва);
tпр – розрахункова температура внутрішнього повітря опалюваних будівель, ° С (комфортна температура + 22 ° С).
Q – тепловтрати будівлі в кВт.

Для розрахунку теплових витрат будівлі, необхідно скористатися непростою методикою із застосуванням великої кількості формул. Можна також скористатися спеціальним програмним забезпеченням. Однак, якщо Ви, при будівництві будинку, не нехтуєте вимогам ДБН щодо необхідної товщини утеплювача, то з великою долею ймовірності можна припустити, що тепловтрати Вашого будинку складають від 50 до 90 Вт з одного метра квадратного будівлі. Виходячи з нашого досвіду розрахунку теплових витрат, ми прийшли до того, що питоме значення в 75 Вт з метра квадратного максимально схоже з реальністю. Таким чином, будинок площею 250 м кв. має тепловтрати в розмірі 19 кВт.

З формули описаної вище, можна вивести річні витрати тепла на рік. Отже річна витрата тепла на опалення становить 40000 кВтг (теплової енергії).
Тепер, досить розділити цю цифру на СОР теплового насоса, для того щоб дізнатися річне (сезонне) споживання електроенергії тепловим насосом.
Приймається, що Ви грамотно підійшли до системи опалення на базі теплового насоса, і у Вас запроектована низькотемпературна система опалення.
Більш докладно про системи опалення, котрі застосовуються з тепловими насосами  – https://freenergy.com.ua/opalennya-teplovim-nasosom/

Максимальна температура теплоносія в такій системі опалення становить 45 ° С. Таку температуру потрібно подати в труби теплої підлоги, щоб при -22 ° С на вулиці, в приміщенні було +22 ° С.

Коли на вулиці – 10

При -10 ° С, вже немає необхідності подавати в систему теплоносій з температурою 45 ° С. Достатньо подати теплоносій з температурою 41 ° С, для того щоб в приміщенні температура повітря була + 22 ° С. І це важливий момент, тому що СОР при температурі теплоносія 45 ° С відрізняється від СОР при температурі теплоносія 41 ° С.
Довідково. Для теплових насосів, один градус температури теплоносія змінює СОР теплового насоса на 2,5%.
Більш докладно про СОР – https://freenergy.com.ua/cop-teplovogo-nasosy/.
Припустимо, СОР обраного нами теплового насосу при параметрах 0/45 становить 3,54. Таким чином СОР при параметрах 0/41 складе 3,9 (на 10% вище).

Звернемося до таблиці, в якій вказані середні температури по місяцях в Києві (дані з гідрометцентру за останні 10 років).

ПоказникСіч.Лют.Бер.Кві.Тра.Чер.Лип.Сер.Вер.Жовт.Лист.Гру.
Середня температура, °C−3,4−3,62,210,516,420,022,021,015,59,54,1−0,9

Використовуючи формулу перерахунку тепловтрат, розраховуємо середні тепловтрати для кожного місяця (теплі місяці не використовуємо).

Qміс = ((tпр – tміс) / (tпр – tз)) * Q, кВт
Таким чином видно, що в січні, середні тепловтрати складають 10,9 кВт, так як середня температура в січні -3,4 ° С. І так далі…

ПоказникСіч.Лют.БерКві.Жов.Лист.Гру.
Середні тепловтрати, кВт10,911,110,55547,89,9

За допомогою формул описаних в даній статті- https://freenergy.com.ua/opalennya-teplovim-nasosom/, перерахуємо необхідну середньомісячну температуру теплоносія, для того щоб забезпечувати в приміщенні +22.

Температури теплоносія:

ПоказникСіч.Лют.Бер.Кві.Жов.Лист.Гру.
Средня температура теплоносія, °C39393833343638

Видно, що в січні середня температура теплоносія в системі опалення становить 39 ° С. У жовтні, в теплі підлоги досить подавати теплоносій з температурою 34 ° С, щоб підтримувати температуру повітря на рівні +22 ° С. Значить, СОР нашої системи буде змінюватися зі зміною температури на вулиці.
Виведемо середні значення СОР по місяцях.

ПоказникСіч.Лют.Бер.Кві.Жов.Лист.Гру.
Середнє значення СОР4,094,084,134,574,534,344,17

Тепер виведемо середній СОР за опалювальний сезон – 4,27.
Розділимо річну витрату тепла, на COP геотермального теплового насоса, отримаємо споживання електроенергії тепловим насосом за рік (опалювальний сезон).

40000 / 4,27 = 9367 кВтг, електричної енергії потрібно в рік, щоб опалювати будинок площею 250 м2, і підтримувати температуру повітря в приміщенні, на рівні + 22 ° С.
Скористайтеся нашим калькулятором, щоб розрахувати споживання електроенергії тепловим насосом в Вашому домі.

Калькулятор розрахунку споживання електроенергії, тепловим насосом.

Вкажіть площу будинку, м2:

Регіон:

Система опалення:Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!